Steven Soderbergh to amerykański reżyser, znany za sprawą takich filmów jak Erin Brockovich, Traffic, Ocean's Eleven i Solaris. Jego najnowszy film, noszący tytuł Unsane, został nakręcony w całości za pomocą iPhone'a 7 Plus.

Sodenbergh udzielił niedawno wywiadu serwisowi Indiewire, w którym poruszony został temat wykorzystania smartfonów firmy Apple podczas pracy nad filmem. Jego zdaniem kamera znajdująca się na wyposażeniu nowych modeli iPhone'ów w zupełności wystarczy do kręcenia filmów z myślą o dużym ekranie, a większość osób, które pójdą do kina na Unsane, nawet nie zorientuje się, że film ten nagrano smartfonem. Stwierdził on też, że nakręcenie całego filmu za pomocą telefonu było jednym z najbardziej wyzwalających doświadczeń w jego karierze i bardzo prawdopodobne, że jego następne filmy będą powstawać w ten sam sposób. Sodenbergh już wcześniej zachwalał możliwości oferowane przez iPhone'y. Pół roku temu zapytany przez jednego z użytkowników serwisu Reddit o porady dla początkującego filmowca stwierdził on, że wszystko, czego potrzeba do rozpoczęcia przygody z kręceniem filmów, to scenariusz i iPhone.

Film Unsane, opowiadający o kobiecie zamkniętej wbrew własnej woli w szpitalu psychiatrycznym, trafi do amerykańskich kin 23 marca 2018. Jak na razie nie wiadomo, czy kiedykolwiek pojawi się on oficjalnie w Polsce.

Źródła: Indiewire, 9to5Mac