W ostatnim odcinku MyApple Weekly rozmawialiśmy o tym czego możemy spodziewać się po targach CES2018 a w tym spróbujemy podsumować to co na targach w Las Vegas zostało zaprezentowane.

Na samym początku warto zaznaczyć, że tegoroczne targi były większe niż zwykle. Został zbudowany ogromny namiot w całości przeznaczony dla producentów OEM głównie z Chin. Mieli oni do zaoferowania dosłownie wszystko zaczynając od obudów dla telefonów poprzez radia samochodowe a kończąc na samych samochodach.

To wszystko oczywiście możemy zamówić sobie pod własną marką.

Podobnie jak rok temu w Sands Expo całe jedno piętro zostało przeznaczone dla startupów których w tym roku było aż 900.

Tam mogliśmy zobaczyć naprawdę szalone pomysły takie jak smartwkrętarka

Czy filtr na Alexę aby ta nas nie słyszała gdy tego nie chcemy ;-)

Na targach odwiedziłem również stoisko Fibaro - polskiego producenta urządzeń z kategorii Smart Home, który od niedawna zaczął produkować urządzenia zgodne z HomeKit.

Warto wspomnieć, że system Fibaro jest kompatybilny z Asystentem Google, który w tym roku był bardzo promowany przez samo Google. Firmy mające urządzenia zgodne z asystentem od Google mogły liczyć na wsparcie giganta z Mountain View w postaci żywego asystenta, który prezentował działanie produktu we współpracy z Google Assistant.

Targi CES to również motoryzacja i tutaj producenci przede wszystkim prezentowali autonomiczne pojazdy (rok wcześniej miałem wrażenie że większy nacisk był kładziony na ekologię i pojazdy elektryczne). Sam fanem pojazdów autonomicznych nie jestem więc bardzo ucieszyło mnie to, że firma BMW dba o to co kochają prawdziwi fani czterech kółek...

ale nie żeby BMW zapomniało o samochodach autonomicznych - były takie i od Bawarczyków w dodatku jeździły po ulicach

Zapraszam do przesłuchania mojej rozmowy z Krystianem, w której opowiadam o tym wszystkim co udało mi się zobaczyć i zaobserwować w tym roku w Las Vegas.

MyApple Daily w iTunes Store.

Zapraszam również do przejrzenia relacji Live:

Relacja live MyApple z CES 2018 była możliwa dzięki Setapp - usłudze oferującej świetne programy dla Maca w abonamencie.