Przy okazji udostępniania wersji beta swojego oprogramowania Apple wydało wczoraj także pełną wersję 2.0 aplikacji do nauki programowania Swift Playgrounds.

Program w nowej wersji zyskał m.in. funkcję darmowych subskrypcji lekcji i ćwiczeń czy generalnie nowych projektów stworzonych przez innych użytkowników. Dodano także wsparcie dla robotów edukacyjnych TJBot i Mekamon stworzonych przez IBM.

Dodano także wsparcie dla aplikacji Pliki, dzięki czemu poszczególne pliki playground można otwierać bezpośrednio z tego managera.

Swift Playground to jedna z najlepszych aplikacji do nauki programowani w Swift dla dzieci. To z niej korzystam od ponad roku ucząc dzieci (obecnie 8-latki) programowania w szkole podstawowej nr 153 w Łodzi. Więcej o nauce programowania dzieci za pomocą Swift Playgrounds pisałem w artykule „Od blogera do nauczyciela”.

Przypomnieć warto, że aplikacja Swift Playgrounds dostępna jest tylko dla iPada i można ją pobrać za darmo z App Store.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019