Professor Layton to znana z konsol firmy Nintendo seria gier przygodowo-logicznych. Jej najnowsza część - Layton's Mystery Journey - została jednak wydana również wersji dla iOS, która pojawiła się w App Store w lipcu ubiegłego roku. Teraz doczekała się ona nowej edycji, będącej czymś w rodzaju darmowej wersji demonstracyjnej.

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy to siódma odsłona serii. Gracz wciela się w niej w rolę córki profesora, Katrielle Layton, która stara się odnaleźć zaginionego ojca. By tego dokonać będzie ona musiała rozwiązać wiele łamigłówek, mniej lub bardziej powiązanych z głównym wątkiem fabularnym. Historia opowiedziana w grze przedstawiona jest za pomocą animowanych przerywników, które powinny przypaść do gustu zwłaszcza fanom japońskiej szkoły animacji.

Layton's Mystery Journey Starter Kit pozwala zapoznać się za darmo z prologiem i pierwszą z dwunastu przygód dostępnych w siódmej odsłonie serii. Pozostałe trzeba już jednak odblokować za pomocą mikropłatności. Użytkownik może też zdecydować się od razu zakupić pełną wersję gry, kosztującą obecnie 74,99 zł (w której jednak również znajdziemy opcję zakupu DLC z dodatkowymi zagadkami i ubraniami dla głównej bohaterki).

Pobierz Layton's Mystery Journey Starter Kit