Duńska firma dbramante1928 jest jednym z moich ulubionych producentów skórzanych akcesoriów przeznaczonych między innymi do urządzeń mobilnych. Od lat korzystam z ich produktów ze względu na wysoką jakość wykonania, minimalistyczny oraz elegancki wygląd.

Torba Kronborg została wykonana z wysokiej jakości indyjskiej skóry, a wszystkie elementy są ze sobą perfekcyjnie zszyte. Wnętrze torby wyłożone jest materiałem, który w połączeniu ze skórzanymi wstawkami sprawia wrażenie bardzo schludnego. Producent zadbał o to, żeby oddzielić zawartość torby od suwaka, poprzez umieszczenie specjalnego ochraniacza. Na obu bocznych stronach znajdują się klamry, do których można przyczepić dodatkowy pasek (który jest w zestawie), dzięki czemu torbę można umieścić na ramieniu. Przednia część została oznaczona wytłoczoną nazwą firmy, dodatkowo napisy dbramante1928 znajdują się na uchwytach zamocowanych przy suwakach.

dbramante1928 Kronborg

Zewnętrzna część torby charakteryzuje się dwoma kieszeniami zamykanymi na zamek błyskawiczny (po obu stronach). Każda z nich może pomieścić iPada Pro 10,5" oraz inne akcesoria.

dbramante1928 Kronborg

Na spodzie znajdują się cztery „nóżki”, które ograniczają kontakt dolnej części torby z podłożem.

dbramante1928 Kronborg spód

Wnętrze akcesorium zostało podzielone na dwie komory. Pierwsza z nich ma specjalną przegródkę w której można umieścić komputer (do 14") oraz dodatkową przestrzeń mieszczącą na przykład składany parasol, butelkę z wodą czy różnego rodzaju dokumenty.

dbramante1928 Kronborg

W drugiej komorze znajduje się sześć kieszeni (dwie z suwakiem), uchwyt na klucze oraz dwa otwory przeznaczone między innymi na długopisy czy pióra. Pomiędzy ściankami można umieścić teczkę z dokumentami. Warto zauważyć, że producent zadbał o to, żeby rzeczy z torby nie wypadły z boku po całkowitym otwarciu zamka - na krawędziach zamontowane są specjalne ścianki, które chronią przed ewentualnym wypadnięciem akcesoriów.

dbramante1928 Kronborg

Model Kronborg jest stosunkowo lekki (około 750 gramów), wytrzymały i pojemny. Odpowiednie wyprofilowanie odstających uchwytów powoduje, że torba pewnie leży w ręku, a „uszka” nie wżynają się w dłoń, nawet przy pełnym obciążeniu. Dodatkowy, regulowany, materiałowy pasek jest obszyty z jednej strony skórą. Umieszczono na nim specjalny uchwyt, który chroni przed ewentualnym wżynaniem w ramię. Po 10 tygodniach użytkowania na torbie nie widać śladów zużycia, które dyskwalifikowałyby produkt. Kronborg dostępny jest w dwóch kolorach - jasnobrązowym (tan), ciemnobrązowym (dark brown) - oraz w dwóch rozmiarach 14” i 16”.

dbramante1928 Kronborg 14"

Jeżeli szukacie skórzanej torby do codziennego użytku, warto zainteresować się ofertą duńskiej firmy (która chwali się, że jej produkty są ręcznie wykonane przez wykwalifikowanych rzemieślników). Jej wygląd jest uniwersalny dlatego pasuje zarówno do garnituru, stroju formalnego jak i do ubrań bardziej sportowych. Cena to 179,99 €. Osoby, które zapiszą się do newslettera mogą liczyć na 10% zniżki na pierwsze zamówienie.