Fani Gwiezdnych Wojen raczej nie mogą narzekać na zbyt małą liczbę gier osadzonych w tym uniwersum, dostępnych do pobrania z App Store. Już niedługo ich lista powiększy się jednak o kolejną pozycję, noszącą tytuł Star Wars: Rivals.

Big d0d1c375 62b8 479a 8dda 40ed0f9afe18

Wspomniana gra będzie sieciową strzelanką, pozwalającą graczom wcielić się w różne postacie ze świata Gwiezdnych Wojen. W Star Wars: Rivals zobaczymy zarówno bohaterów ze starszych filmów (takich jak Luke Skywalker, Darth Vader, Han Solo czy Boba Fett) jak i postacie wprowadzone w nowej trylogii oraz pobocznych filmach i serialach (m.in. Poe Dameron, Finn, Jyn Erso i Phasma). Każda z nich będzie posiadać własne umiejętności specjalne i unikatowe wyposażenie. Gracz będzie mógł wybrać trzy postacie i przełączać się między nimi w trakcie gry. W starciach oprócz graczy będą też brać udział jednostki wsparcia sterowane przez komputer. Sama rozgrywka będzie opierać się głównie na strzelaniu zza osłon.

Star Wars: Rivals będzie oferować możliwość rozgrywki międzyplatformowej. Co ciekawe, twórcy gry przewidzieli inne bonusy dla graczy korzystających z różnych systemów. Podczas gdy użytkownicy iOS przez jakiś czas po premierze będą mogli otrzymać w prezencie specjalne jednostki wsparcia - Rebel SpecForces, użytkownicy Androida, którzy zarejestrują się przed premierą, dostaną imperialnych Death Troopers.

Gra Star Wars: Rivals obecnie dostępna jest tylko w wybranych krajach (m.in. Nowej Zelandii i Brazylii). Już niedługo powinna ona jednak pojawić się również w polskim App Store. Gra będzie dostępna za darmo, jednak znajdziemy w niej opcjonalne mikropłatności.

Źródło: starwars.com