Apple od lat nie wystawia się na CES w Las Vegas, w tym roku wiele osób zwraca uwagę na to, że także liczba prezentowanych akcesoriów dla ekosystemu tej firmy jest wyraźnie mniejsza. Nie oznacza to jednak, że przedstawiciele tej firmy nie są obecni na tej największej imprezie targowej poświęconej elektronice konsumenckiej.

Big c5850b10 6965 4402 b0bb 423620788087

Serwis Bloomberg donosi, że spotkali się oni na CES z producentami elementów dla urządzeń korzystających z rzeczywistości rozszerzonej. Mówi się od dawna o tym, że Apple pracuje nad własnymi okularami tego typu. Wspomnieć jednak wypada, że kilka miesięcy temu Tim Cook stwierdził, że na tego typu technologiczny gadżet trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jego zdaniem obecne tego typu urządzenia nie mają bowiem potencjału sprzedażowego, a Apple posiadać będzie odpowiednią technologię dopiero pod koniec przyszłego roku. Firma na pewno więc intensywnie pracuje nad tego typu rozwiązaniami, stad nie powinno dziwić, że właśnie na CES szukała potencjalnych dostawców elementów do tego typu okularów.

Firma z Cupertino nie jest jednak jedyną, która poważnie myśli o rzeczywistości rozszerzonej. Na CES z producentami elementów do urządzeń korzystających z rzeczywistości rozszerzonej spotkali się zdaniem serwisu Bloomberg także przedstawiciele takich firm jak Facebook, Google, Xiaomi czy Snap.

Źródło: Bloomberg

Relacja live MyApple z CES 2018 możliwa jest dzięki Setapp - usłudze oferującej świetnej programy dla Maca w abonamencie.