Według informacji opublikowanych w serwisie The Investor, Apple zainwestować ma w firmę LG Innotek, aby zabezpieczyć dostawy komponentów do kamery TrueDepth, które wykorzystane zostaną w tego rocznych modelach iPhone'ów i iPadów.

Wartość inwestycji wynieść ma około 820 milionów dolarów, a pieniądze przeznaczone zostaną na budowę i wyposażenie fabryk, w których produkowane będą te komponenty.

Firma LG Innotek odpowiedzialna jest za produkcję dwóch elementów kamery TrueDepth. Jeden z nich to projektor, który wysyła ponad 30 tysięcy niewidocznych kropek w celu stworzenia trójwymiarowej mapy twarzy. Drugi to kamera na podczerwień, która analizuje wzór tworzony projektor. Nazwy kodowe tych modułów to Romeo i Julia.

Według ostatnich doniesień, Apple zaprezentuje w tym roku trzy modele iPhone'ów z kamerą TrueDepth oraz co najmniej jeden model iPada, który wyposażony zostanie w moduł Face ID.

Inwestycja ma pomóc Apple w uniknięciu problemów związanych z ograniczoną podażą komponentów potrzebnych do montażu modułów służących do rozpoznawania twarzy, o których dużo mówiło się przed premierą jubileuszowego modelu iPhone'a.

Źródło: MacRumors