Jedenaście lat temu, 9 stycznia 2007 roku, Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPhone'a. Dla wielu osób to właśnie w tym momencie rozpoczęła się tak zwana era smartfonów.

Przedstawimy Wam dzisiaj trzy rewolucyjne produkty. Pierwszym z nich jest panoramiczny iPod z przyciskami dotykowymi. Drugi to rewolucyjny telefon komórkowy. A trzeci to przełomowe urządzenie w komunikacji internetowej. iPod, telefon i komunikator internetowy. To nie są trzy oddzielne urządzenia. To jest jedno urządzenie. Nazwiemy je iPhone. Dzisiaj Apple na nowo zdefiniował telefon.”

Pierwszy iPhone charakteryzował się systemem operacyjnym iPhone OS 1, 3,5-calowym ekranem o rozdzielczości 320x480 px (163 ppi), wagą 135 gram, 128 MB pamięci RAM, aparatem 2 Mpix, baterią o pojemności 1400 mAh, klawiaturą ekranową, czujnikiem zbliżeniowym oraz funkcją Multitouch. Pierwsze telefony Apple dostępne były w wersjach o pojemności 4 i 8 GB.

iPhone trafił do sprzedaży w czerwcu 2007 roku i kosztował 600 dolarów. Na początku września firma obniżyła cenę i za nowy sprzęt trzeba było zapłacić 400 dolarów. W tym czasie Jobs ogłosił, że pierwsi klienci, którzy kupili telefon w pierwotnej cenie otrzymają kartę podarunkową o wartości 100 dolarów.

Od 2007 roku na rynku pojawiło się trzynaście generacji iPhone'a. W ciągu ostatnich 11 lat firma z Cupertino sprzedała ponad 1,3 miliarda iPhone'ów.

Poniżej przedstawiona została pierwsza reklama promująca smartfon Apple.

Dajcie znać w komentarzach jak smartfon Apple wpłynął na Wasze życie.