Jak donosi DigiTimes, tajwańska firma TSMC ma być wyłącznym dostawcą procesorów do tegorocznych modeli smartfonów Apple. Układy te nieoficjalnie nazwane zostały jako „A12”.

Według informacji pochodzących ze źródeł wchodzących w skład łańcucha dostaw firmy z Cupertino, procesory te produkowane będą w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Po raz pierwszy zastosowana zostanie technologia o nazwie extreme ultraviolet (EUV) technology, dzięki której na waflu krzemowym umieścić można będzie większą niż zwykle liczbę tranzystorów. Pozwoli to na dalszą poprawę wydajności iPhone'ów bez konieczności zwiększania ich rozmiarów.

TSMC jest wyłącznym dostawcą procesorów A11 Bionic, które wykorzystywane są w iPhone'ach serii 8 oraz jubileuszowym „X”, układów A10 Fusion znajdujących się z iPhone'ach 7 i 7 Plus.

Jeśli informacje przedstawione przez DigiTimes są prawdziwe, to byłaby to kolejna porażka firmy Samsung, która już od dwóch lat próbuje odzyskać zaufanie Apple. Warto przypomnieć, że procesory dla iPhone'ów 6s i 6s Plus produkowane były zarówno przez TSMC jak i Samsunga, ale różniły się one zarówno technologią wytwarzania jak i zapotrzebowaniem na energię. Zdecydowanie gorzej wypadały w tej kwestii kości produkowane przez Koreańczyków.

Źródło: MacRumors za DigiTimes