W najnowszych smartfonach Apple wreszcie doczekaliśmy się bezprzewodowego ładowania. Dla mnie jak i wielu innych posiadaczy iPhone'ów tej funkcjonalności mocno brakowało - szczególnie biorąc pod uwagę, że konkurencyjne "flagowce" miały ją już dawno. Apple zrobiło dobry ruch stawiając na spopularyzowany już standard Qi. W dzisiejszym artykule opiszę wam indukcyjną ładowarkę marki RAVPower, która została poniekąd zaprojektowana z myślą o telefonach Apple.

RAVPower Fast Wireless QI Charger

O Produkcie

Firma RAVPower wyprodukowała chyba jedną z najmniejszych ładowarek indukcyjnych na rynku. Jej średnica to niecałe 9 cm a grubość 1,5 cm. Moim zdaniem to bardzo dobre posunięcie, ponieważ nie każdy posiada ogromne biurko i czasem każdy centymetr jest na wagę złota. W górnej części urządzenia zamontowano silikonową obręcz antypoślizgową, aby telefon solidnie się trzymał i nie przesuwał. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie porysujemy telefonu o plastik. Z boku znajduje się gniazdo USB oraz wielofunkcyjny wskaźnik LED, który świeci na kilka kolorów w zależności od stanu naładowania telefonu. Wyłączy się automatycznie po kilku sekundach, gdy telefon będzie już w pełni naładowany.

Samo urządzenie jest bardzo stylowe i proste. Wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów i precyzyjnie. Jest dość ciężkie, co oczywiście jest dużym plusem, ponieważ nie będzie się przesuwało po biurku. Od spodu posiada cztery gumowe nóżki.

W zestawie oprócz samego modułu indukcyjnego RAVPower Fast Wireless QI Charger otrzymujemy szybką ładowarkę o mocy do 10W oraz wysokiej jakości kabel USB w bawełnianym oplcie. Dzięki dołączonej ładowarce będziemy mogli naładować iPhone'a w tzw. trybie "szybkim". Istotnym faktem jest możliwość ładowania telefonu w ochronnych etui, jednak musimy pamiętać, że etui nie może być wykonane z metalu lub grubsze niż 3 mm. Ja używam dedykowanego silikonowego etui od Apple i nie ma najmniejszego problemu. iPhone'a 8 naładujemy w około 140 minut natomiast na 8 Plus i X potrzeba około 180 minut. Ja ładowałem od 10% i trwało to jakieś 165-170 minut. Należy też pamiętać, że funkcja szybkiego ładowania dostępna jest od iOS 11.2.

Podsumowując jest to bardzo dobry produkt, który jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Cena jaką musimy zapłacić za urządzenie jest bardzo przystępna i wynosi 49,99 $. Polecam.

Poniżej kilka zdjęć urządzenia:

RAVPower Fast Wireless QI Charger

RAVPower Fast Wireless QI Charger

RAVPower Fast Wireless QI Charger

RAVPower Fast Wireless QI Charger

RAVPower Fast Wireless QI Charger