W najnowszych smartfonach Apple wreszcie doczekaliśmy się bezprzewodowego ładowania. Dla mnie jak i wielu innych posiadaczy iPhone'ów tej funkcjonalności mocno brakowało - szczególnie biorąc pod uwagę, że konkurencyjne "flagowce" miały ją już dawno. Apple zrobiło dobry ruch stawiając na spopularyzowany już standard Qi. W dzisiejszym artykule opiszę wam indukcyjną ładowarkę marki RAVPower, która została poniekąd zaprojektowana z myślą o telefonach Apple.

RAVPower Fast Wireless QI Charger

O Produkcie

Firma RAVPower wyprodukowała chyba jedną z najmniejszych ładowarek indukcyjnych na rynku. Jej średnica to niecałe 9 cm a grubość 1,5 cm. Moim zdaniem to bardzo dobre posunięcie, ponieważ nie każdy posiada ogromne biurko i czasem każdy centymetr jest na wagę złota. W górnej części urządzenia zamontowano silikonową obręcz antypoślizgową, aby telefon solidnie się trzymał i nie przesuwał. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie porysujemy telefonu o plastik. Z boku znajduje się gniazdo USB oraz wielofunkcyjny wskaźnik LED, który świeci na kilka kolorów w zależności od stanu naładowania telefonu. Wyłączy się automatycznie po kilku sekundach, gdy telefon będzie już w pełni naładowany.

Samo urządzenie jest bardzo stylowe i proste. Wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów i precyzyjnie. Jest dość ciężkie, co oczywiście jest dużym plusem, ponieważ nie będzie się przesuwało po biurku. Od spodu posiada cztery gumowe nóżki.

W zestawie oprócz samego modułu indukcyjnego RAVPower Fast Wireless QI Charger otrzymujemy szybką ładowarkę o mocy do 10W oraz wysokiej jakości kabel USB w bawełnianym oplcie. Dzięki dołączonej ładowarce będziemy mogli naładować iPhone'a w tzw. trybie "szybkim". Istotnym faktem jest możliwość ładowania telefonu w ochronnych etui, jednak musimy pamiętać, że etui nie może być wykonane z metalu lub grubsze niż 3 mm. Ja używam dedykowanego silikonowego etui od Apple i nie ma najmniejszego problemu. iPhone'a 8 naładujemy w około 140 minut natomiast na 8 Plus i X potrzeba około 180 minut. Ja ładowałem od 10% i trwało to jakieś 165-170 minut. Należy też pamiętać, że funkcja szybkiego ładowania dostępna jest od iOS 11.2.

Podsumowując jest to bardzo dobry produkt, który jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Cena jaką musimy zapłacić za urządzenie jest bardzo przystępna i wynosi 49,99 $. Polecam.

Poniżej kilka zdjęć urządzenia:

RAVPower Fast Wireless QI Charger

RAVPower Fast Wireless QI Charger

RAVPower Fast Wireless QI Charger

RAVPower Fast Wireless QI Charger

RAVPower Fast Wireless QI Charger


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019