Nie od dziś świat gier wschodzi w rzeczywistość. Kogo z nas od najmłodszych lat nie fascynowały zdalnie sterowane samochodziki? Dziś na rynku dostępna jest znacznie ulepszona wersja tej zabawki. Zwinniejsza, szybsza, prostsza w obsłudze piłka-robot.

Sphero Mini to interaktywna kulka robot sterowana smartfonem lub tabletem. To niewielkie, niepozorne, mieniące się różnymi barwami urządzenie otwiera wiele nowych możliwości gry w realu.

Zatem od początku…

Wystarczy kilka minut instalacji na dowolnym smartfonie/tablecie, kalibracja z urządzeniem i robot jest gotowy do zabawy. Moja przygoda z kulką rozpoczęła od zwykłego sterowania. I nawet ta pozornie prosta czynność sprawiła wiele radości i to nie tylko mi, ale również mojemu psu, który tylko wyczekiwał na moment zaczepki;) Niezwykła zwinność urządzenia (1m/s) powoduje, że kierowanie kulką staje się bardzo dynamiczne. Jak tylko opanujemy podstawowe ruchy możemy przejść na kolejny poziom.

Dla dzieciaków to świetna frajda. Zwłaszcza, że mogą grać na swoim ulubionym smartfonie. Robot możemy wykorzystać na wiele sposobów: do pokonywania toru przeszkód, zabawy w chowanego, czy gry w kręgle, tak na prawdę ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia. W opakowaniu znajdują się dołączone przez Producenta mini pachołki i kręgle.

Zabawa jest tak absorbująca, że jedynym minusem jest to, iż czas nieustannej pracy urządzenia wynosi jedynie 45 minut przy pełnym naładowaniu. Ta pozorna wada, dla rozsądnych rodziców może być po prostu wybawieniem. A ten mały robot, może znacznie więcej …

  • można używać go jako kontrolera ruchu w załączonych przez Producenta grach zręcznościowych,

  • można sterować nim poprzez mimikę twarzy a opakowanie po Sphero Mini może posłużyć wówczas jako podstawka na telefon,

  • można doskonalić swój refleks,

  • robot może wykonywać zaprogramowane przez użytkownika ruchy (funkcja dostępna już wkrótce).

Dla mnie najzabawniejszą funkcją tej niepozornej zabawki jest możliwość sterowania poprzez mimikę twarzy. Wykorzystana do tego celu kamerka w smartfonie umożliwia kierowanie kulką nie tylko w prawo lub lewo w zależności od ruchu głową, ale przede wszystkim wykorzystuje mimikę uśmiechu do poruszania się do przodu i smutku - do tyłu. Gra nabiera „rozpędu” jeśli współuczestnicy rozśmieszają gracza lub pojawiają się nieoczekiwane krzyki! Szczerze polecam! Sprawdźcie sami

Sphero Mini dostępna jest w pięciu kolorach. Można ją kupić w sklepie MyApple. Dla czytelników MyApple chcących zakupić tę świetną zabawkę przygotowaliśmy kody rabatowe obniżającą cenę Sphero Mini. Kod: SpheroMini(kod ważny do 2017-12-31 i dotyczy tylko Sphero).