Do czego jeszcze poza odblokowaniem urządzenia, autoryzacją płatności Apple Pay, logowaniem się do różnych usług (np. 1 Password), animoji i dodawaniem dopasowanych do twarzy masek w Snapchacie może służyć kamera TrueDepth w iPhonie X?

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Nathan Gitter, twórca prostej gry o nazwie Rainbow, w której zadaniem gracza jest poruszanie ikoną emoji w górę lub w dół tęczy, celem zebrania pojawiających się na niej gwiazdek. Zasada jest prosta, podniesienie brwi (czyli wyraz zaskoczenia) powoduje skok ikonki na wyższy kolor tęczy, z kolei ściągnięcie ich w dół, blisko nasady nosa, powoduje skok w przeciwnym kierunku. Gra oczywiście wymaga dostępu do przedniej kamery.

Na drodze gracza, w górę lub w dół kolorów tęczy, czekają różnego rodzaju przeszkody, z którymi zetknięcie kończy zabawę. Zadanie jest proste, zebrać jak najwięcej gwiazdek, a więc i punktów.

Rainbow to oczywiście gra bardzo prymitywna, traktowałbym ją raczej jako przykład możliwości wykorzystania kamery TrueDepth w grach, choć moim zdaniem ich zastosowanie może być o wiele bardziej kreatywne niż proste sterowanie ikoną w górę lub w dół ekranu. Tak czy inaczej, jeśli chcecie sprawdzić Rainbow na swoich iPhone'ach X, to możecie to możecie pobrać tę grę za darmo z App Store.

Źródło: MacRumors