Podczas tegorocznej edycji konferencji Build firma Microsoft zapowiedziała, że jeszcze przed końcem roku w sklepie Microsoft Store pojawi się nowa wersja aplikacji iTunes. Okazuje się jednak, że Apple nie zdąży ukończyć jej w zapowiedzianym terminie.

Big 4f5f0cc7 7cc0 4a68 a704 a97f686eedd7

W oświadczeniu dla serwisu ZDNet przedstawiciel firmy Apple napisał, że wraz z Microsoftem chcą zaoferować użytkownikom jak najlepszą aplikację i dlatego potrzebują nieco więcej czasu na jej dopracowanie. Nie zdradził on jednak, kiedy konkretnie możemy spodziewać się jej premiery.

We have been working with Microsoft to deliver the full iTunes experience to our customers and we need a little more time to get it right.

Nowa wersja iTunes powstaje głównie z myślą o systemie Windows 10 S, który pozwala instalować wyłącznie aplikacje z oficjalnego sklepu Microsoftu. Takie rozwiązanie czyni system bezpieczniejszym i bardziej stabilnym, jednak uniemożliwia użytkownikom korzystanie z wielu popularnych aplikacji, w tym również z aktualnie dostępnej wersji iTunes dla Windows.

Źródło: ZDNet