W maju tego roku firma firma Apple ogłosiła utworzenie funduszu o nazwie Advanced Manufacturing Fund, którego celem jest inwestowanie w amerykańskie przedsiębiorstwa. Środku z funduszu uruchamiane były do tej pory dwa razy.

Pierwsza inwestycja warta była 200 milionów dolarów i dotyczyła firmy Corning, producenta szkła wykorzystywanego m.in. w smartfonach. Apple chciałoby rozwinąć „rewolucyjne metody produkcji takiego szkła”.

Druga inwestycja wyniosła 390 milionów dolarów. Apple zainwestowało w firmę Finisar, producenta laserów wykorzystywanych w kamerze True Depth. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i budowę zakładu produkcyjnego w Teksasie.

Zaraz po założeniu wspomnianego funduszu znalazł się na nim miliard dolarów, jednak Jeff Bezos, dyrektor operacyjny Apple powiedział ostatnio, że nie jest to ostateczna kwota, bo firma rozwija swoją strategię inwestycyjną. Jego zdaniem, Apple bardziej martwi się o rozwój nowych przedsiębiorstw niż o środki, które będą na to przeznaczone.

Jak zauważył Gene Munster, inwestycja w Finisar oznaczać może, że wszystkie, bądź większość przyszłorocznych modeli iPhone'ów wyposażonych może być w moduł Face ID.

Źródło: AppleInsider