Wraz z premierą iPhone'a X Apple zaprezentowało Face ID, czyli skaner twarzy, który umożliwia między innymi odblokowanie telefonu. Wcześniejsze plotki sugerowały, że firma zamierza w swoim telefonie wykorzystać dodatkowo czytnik linii papilarnych, umieszczony pod ekranem.

Firma Synaptics ogłosiła wczoraj, że rozpoczęła seryjną produkcję optycznego czytnika linii papilarnych „Clear ID FS9500”, który może być zamontowany pod ekranem. Podobno co najmniej jeden z tak zwanej wielkiej piątki producentów zlecił produkcję czytnika, a następnie umieści go w swoim telefonie. Na razie nie wiadomo, który producent telefonów współpracuje z Synaptics. Do „top five OEM” zalicza się Apple, Samsunga, Oppo, Vivo oraz Huawei'a.

Zdaniem firmy czytnik zamontowany pod ekranem „aktywuje się magicznie” i jest on dwa razy szybszy od rozpoznawania twarzy 3D.

Należy pamiętać, że Apple opatentowało swój własny czytnik linii papilarny, który można być umieszczony pod wyświetlaczem. Co ciekawe patent firmy z Cupertino wskazuje, że cały obszar wyświetlacza mógłby obsługiwać odczyt linii. W przypadku Synaptics jest to jedynie mała powierzchnia.

Źródło: Macrumors