Temat nagrania mógł być tylko jeden. Ostatnie błędy zarówno w macOS High Sierra, jak i w iOS 11. Ale o dziwo, wyszło nad wyraz delikatnie, można by nawet rzec, że podeszliśmy do ostatnich wpadek Apple z wyjątkowym zrozumieniem!

Big c3b26064 7495 43d5 bb98 cd9202a244b9

I jak to u nas, nie mogło się obyć bez tematów kontrowersyjnych. Tym razem wyjątkowo nikogo nie obraziliśmy, tylko skomentowaliśmy przewidywane zmiany w składzie rządu. Jak nagrywaliśmy odcinek, to nie wiedzieliśmy, że jednak żadnych zmian nie będzie. Ale w tym konkretnym przypadku, o którym mówiliśmy, to akurat dobrze.

Sporo czasu, jak zwykle, poświęciliśmy klawiaturze do iPada i temu nieszczęsnemu kątowi, który praktycznie uniemożliwia używanie iPada Pro w połączeniu z tą klawiaturą na kolanach. A skoro była mowa o designie, to w sposób naturalny rozmowa zeszła na powrót Jony'ego Ive'a do bezpośredniego nadzorowania działu designu w Apple.

Podczas nagrania powiedzieliśmy też kilka słów o książce Jony Ive autorstwa Leandera Kahneya. Uwaga, to jest pozycja tylko dla fanów Apple. To nie jest książka dla każdego. Podczas dyskusji wyszło na to, że Miłosz ma PowerBooka Titanium. Po nagraniu okazało się, że jednak nie PowerBooka Titanium, a PowerBooka G4 i nie ma, tylko miał. Ale dzięki uprzejmości Mariusza udało nam się zdobyć kilka zdjęć tego komputera. To były czasy!

A całość nagrania tradycyjnie zakończył Stasinek ;) Kto posłucha, ten będzie wiedział o co chodzi!

I jeszcze jedno! Kupcie sobie Pixelmatora Pro! Będziecie wiedzieli o czym będziemy mówić w kolejnych odcinkach.

Ten odcinek MacGadki poprowadzili dla Was: Michał Masłowski i Miłosz Staszewski z k7.

Nasze profile w mediach społecznościowych:

Koniecznie subskrybujcie MacGadkę w iTunes!