Na rynku klientów Twittera dla iOS od dawna nic się nie dzieje. Panują niepodzielnie dwa, no może trzy programy - oficjalny klient Twittera, Tweetbot i Twitterrific. Inne odeszły mniej lub bardziej w niepamięć, a przez ograniczenia narzucane przez sam serwis społecznościowy mało kto kwapi się by stworzyć nowy program tego typu. Wyjątkiem są tutaj różnego rodzaju eksperymenty, aplikacje, które nie mają szans zagrozić wspomnianej trójce, bo i wygoda przeglądania treści publikowanych na Twitterze nie jest ich głównym celem. Takim właśnie eksperymentem jest TweetReality.

To bardzo prosty klient Twittera wyświetlający wiadomości w formie kart zawieszonych w przestrzeni rzeczywistości rozszerzonej. Przypomina to trochę interfejsy użytkownika komputerów z filmów SF z ubiegłej dekady. Każda wiadomość to osobna karta. Aby ją przeczytać wystarczy w nią stuknąć, a wysunie się ona w kierunku użytkownika, choć i ten będzie musiał zrobić krok w przód by móc odczytać jej treść. Jak łatwo się domyślić, nie jest to rozwiązanie wygodne. Po dłuższej chwili zaczyna boleć ręka od trzymania telefonu przed oczami, a i poruszanie się do przodu i do tyłu by odczytać wiadomości też nie pomaga.

Wspomnę tylko, że program obsługuje wyświetlanie wątków. Po stuknięciu w wybraną wiadomość wysuwa się ona, a pod nią pojawiają się kolejne karty z odpowiedziami na danego tweeta.

Z prawej strony wachlarza wiadomości znalazły się przyciski funkcyjne: odświeżania listy (choć trudno w przypadku tego programu tak ją nazwać), tworzenia nowej wiadomości itp. Żeby się do nich dostać trzeba oczywiście obrócić się w prawo.

Okno tworzenia nowej wiadomości jest niedopracowane. Autor programu zapomniał o marginesach. Tekst dotyka więc krawędzi takie wirtualnej karty zawieszonej w rzeczywistości rozszerzonej. Nie można też dodawać obrazków (a przynajmniej ja nie odkryłem jak się to robi).

TweetReality to czysta ciekawostka. Pokazanie, że można zrobić klienta tweetera w rzeczywistości rozszerzonej. Dla mnie program pokazuje drogę, którą twórcy aplikacji raczej powinni omijać. Pokazuje też, jak bardzo mylili się twórcy filmów czy książek SF, których bohaterowie machali rękoma przed tego typu wirtualnym interfejsem użytkownika.

Tak czy inaczej, jeśli ciekawi jesteście jak wygląda Twitter w rzeczywistości rozszerzonej to zawsze możecie pobrać TweetReality. Program dostępny jest bowiem za darmo.

TweetReality dla iPhone'a i iPada w App Store za darmo.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019