Stare, choć trochę wyświechtane powiedzenie, że najlepszy aparat fotograficzny to ten, który w danej chwili mamy pod ręką sprawdza się świetnie w przypadku smartfonów, a zwłaszcza iPhone'ów. Udowadnia to kolejny raz Flickr. W mijającym 2017 roku iPhone pozostał najpopularniejszym aparatem wśród użytkowników publikujących zdjęcia w tym serwisie.

Flickr opublikował wczoraj statystyki przedstawiające, jakimi urządzeniami były robione w tym roku zdjęcia. Połowa z nich zrobiona została smartfonami, a jedynie 33% cyfrowymi lustrzankami. Pozostałe 12% to aparaty kompaktowe typu point-and-shot, a pozostałe 4% to inne aparaty, które nie są lustrzankami.

iPhone'y stanowią 54% w grupie stu najpopularniejszych aparatów fotograficznych, z których w tym roku korzystali użytkownicy tego serwisu. Najbardziej wsród nich popularnymi w mijającym roku były iPhone'y 6, 6s oraz iPhone'y 5s.

Pod względem popularności, na drugim miejscu za Apple znalazła się firma Canon, znany producent cyfrowych lustrzanek (23% wśród stu najpopularniejszych urządzeń).

Źródło: Flickr