Rynek fintech charakteryzuje bardzo szybki rozwój. Pojawiają się na nim nowe firmy, które umożliwiają między innymi zerwanie z „tradycyjnymi systemami bankowymi”, do których można zaliczyć między innymi Monzo, N26 czy Revolut. To właśnie ten ostatni wprowadził do swojej usługi możliwość handlowania kryptowalutami.

Revolut umożliwia kupowanie, przechowywanie oraz wymienianie walut Bitcoin, Litecoin i Ethereum w aplikacji w ciągu kilku sekund. Proces wymiany będzie tak samo łatwy i szybki, jak doładowanie konta Revolut w walucie bazowej. Prawdopodobnie usługa Revolut będzie najszybszym i najprostszym sposobem na kupno i sprzedaż kryptowalut.

Klienci Revolut będą mogli bezpiecznie przechowywać swoje kryptowaluty w aplikacji lub błyskawicznie i bezpłatnie przesłać je do innych użytkowników. W przypadku braku waluty bazowej na koncie podczas korzystania z karty, aplikacja szybko przewalutuje kryptowalutę przechowywaną przez klienta po najkorzystniejszym kursie.

Osoby zainteresowane będą mogły kupić kryptowaluty we wszystkich 25 walutach bazowych, w tym także w złotym polskim, eliminując przy tym opłaty za wymianę walutową. Revolut będzie stosował marżę w wysokości 1,5% podczas procesu wymiany. Aktualnie koszty u innych pośredników wynoszą nawet do dziewięciu procent.

Przez dwa lata firma przyciągnęła ponad 1 000 000 użytkowników w całej Europie i zrealizowała 42 miliony transakcji o łącznej wartości 6,5 miliardów dolarów. Revolut zebrał też ponad 90 milionów dolarów od inwestorów, w tym od tak poważanych instytucji jak Index Ventures czy Ribbit Capital.

O Revolucie możecie przeczytać również w naszym poradniku Usługa Revolut - z czym to „się je”