Firma Apple zajęła 84. miejsce w corocznym rankingu najlepszych amerykańskich pracodawców publikowanym przez Glassdoor. W porównaniu do poprzedniego roku oznacza to spadek aż o 48 miejsc.

Big 3f4b681f 9038 4232 a59f 3f78b98e23de

Glassdoor to popularna w Stanach Zjednoczonych strona internetowa, umożliwiająca użytkownikom wystawianie opinii na temat ich obecnych i byłych pracodawców.

Apple wyprzedzone zostało przez kilka dużych przedsiębiorstw technologicznych, ale w rankingu brane pod uwagę są także firmy z innych branż. Pierwsze pięć miejsc zajęły kolejno: Facebook, Bain & Company (firma consultingowa), Boston Consulting Group (firma consultingowa), In-N-Out Burger (branża gastronomiczna) oraz Google.

Ranking oparty jest na algorytmie, do którego dane wejściowe stanowią opinie publikowane na stronie Glassdoor w okresie od 1 listopada 2016 do 22 października 2017 roku.

Średnia ocena uzyskana w tym okresie przez Apple to 4,3 w pięciopunktowej skali. Facebook uzyskał ocenę lepszą o 0,4 punktu. Średnia ocena wszystkich firm wyniosła 3,3. Na stronie oceniać można obecnie ponad 700 tysięcy pracodawców.

Źródło: MacRumors za GlassDoor