Netflix to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów typu VOD (od początku ubiegłego roku dostępny również w Polsce). Jak donosi Bloomberg, już niedługo w jego ofercie może pojawić się pierwszy interaktywny serial skierowany do dorosłego odbiorcy.

Big 10bdcb20 e0b3 424a 93c0 0a6e188f9cc6

Netflix ma już za sobą pierwsze udane eksperymenty z interaktywnymi produkcjami. W czerwcu w ofercie serwisu pojawił się krótki film animowany „Kot w butach: Uwięziony w baśni”, a miesiąc później dołączył do niego „Buddy Błyskawica: sterta pomysłów”. Obie bajki pozwalają widzom w określonych momentach podjąć decyzję o tym, w którym kierunku potoczy się ich fabuła. Wyboru dokonuje się ekranem dotykowym, pilotem lub padem, w zależności od urządzenia, z którego aktualnie korzystamy.

Jako iż interaktywne animacje spotkały się z dobrym przyjęciem, Ted Sarandos, szef działu treści w serwisie Netflix, zdecydował się dać zielone światło dla kolejnej produkcji tego typu. Tym razem będzie to jednak serial (bądź film, bo termin "Tv Show" może oznaczać i to i to) skierowany do dorosłego odbiorcy. Najprawdopodobniej będzie on wykorzystywać podobne rozwiązania jak wspomniane wcześniej bajki, chociaż niewykluczone, że wybory zostaną przedstawione w trochę inny sposób i będą miały poważniejszy wpływ na rozwój wydarzeń ("Kot w Butach" uniemożliwiał doprowadzenie do "złego" zakończenia, nawet jeśli się o to staraliśmy). Według pierwszych zapowiedzi całość zostanie zaprojektowana tak, by widz mógł obejrzeć program kilkukrotnie, za każdym razem uzyskując zupełnie inną historię. Niestety, jak na razie nie wiadomo nic na temat fabuły wspomnianej produkcji, zaangażowanych w nią osób oraz przewidywanej daty premiery.

Źródło: Bloomberg, The Verge