Zdaniem Consumer Reports popularnego amerykańskiego serwisu oceniającego różnego rodzaju produkty, w tym urządzenia elektroniczne - iPhone 8 i 8 Plus są bardziej godne polecenia od iPhone'a X.

Serwis ten opublikował wczoraj swoje porównanie najnowszych iPhone'ów i ocenił model X niżej niż modele 8 i 8 Plus. Na takie, a nie inne oceny miały wpływ przede wszystkim czas pracy na baterii i wytrzymałość tych urządzeń.

Consumer Reports przeprowadził testy, w którzy urządzenia były upuszczane i przewracane w specjalnej wirówce. Testy te zdecydowanie lepiej przetrwały modele 8 i 8 Plus. W przypadku iPhone'ów X problemem były nie tylko pękające szklane panele, ale uszkodzenia samego ekranu OLED, na którym po około pięćdziesięciu próbach zaczęły pojawiać się zielone pionowe linie, a nawet pasy.

Do testów baterii Consumer Records wykorzystał specjalnego robota, który symulował zachowania użytkownika, m.in. przeglądającego internet, korzystającego z nawigacji GPS i wykonującego połączenia telefoniczne. Tutaj zdaniem Consumer Records zdecydowanie wygrał iPhone 8 Plus, który na jednym ładowaniu pracował 21 godzin. Z kolei iPhone X pracował 19,5 godziny, a iPhone 8 i iPhone SE pracowały 19 godzin.

Zdaniem Consumer Reports najlepszymi smartfonami na rynku są obecnie Galaxy S8 i Galaxy S8+ od Samsunga.

Źródło: Consumer Reports