O aplikacji Amazon Prime Video dla Apple TV mówi się oficjalnie od keynote otwierającego czerwcową konferencję deweloperów WWDC. Tim Cook ogłosił wtedy, że pojawi się ona jeszcze w tym roku. Czasu zostało niewiele. Wczorajsza niewielka wpadka Apple sugeruje, że Amazon Prime Video dla Apple TV może pojawić się w każdej chwili. Prawdopodobnie będzie to jeszcze dziś.

Big 28fefda3 1927 4e28 97de 019c812c76b4

Wczoraj w App Store, na swego rodzaju blogu w widoku „Dzisiaj”, pojawił się bowiem wpis poświęcony tej aplikacji, jasno mówiący o tym, że jest ona dostępna także w wersji dla Apple TV.

We love Amazon Prime. For $99 a year, we get super fast delivery (up to same-day!), a huge selection fo free eBooks, and early access to major savings. Now, we can also kick back and watch some of the hottest entertainment around with Amazon Prime Video on Apple TV. The sleek service is packed with great movies, tv shoes – even Thursday Night Football.

Wpis ten pojawił się w amerykańskim App Store także po ustawieniu dzisiejszej daty w iPhonie, a więc 6 grudnia dla strefy czasowej obowiązującej w Kalifornii (czas pacyficzny).

Aplikacja Amazon Prime Video dla iOS dostępna jest w polskim App Store od dawna, aktualizacja dodająca wsparcie dla Apple TV powinna więc objąć także Polskę. W samej usłudze dostępnych jest kilkadziesiąt filmów z dubbingiem, lektorem lub napisami.

Źródło: 9To5Mac za Applesfera