iOS 11 przyniósł ze sobą kilka zmian w aplikacji Podcast, ułatwiających życie zarówno słuchaczom jak i twórcom podcastów. Wiele wskazuje jednak na to, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych usprawnień.

Big 5f4e97a1 0a12 445c bad0 0b1e9c69ab40

Jak donosi serwis NiemanLab, Apple kupiło niedawno Pop Up Archive - amerykańską firmę specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania zamieniającego mowę w tekst. Jej najpopularniejszym produktem była wyszukiwarka podcastów Audiosear.ch, która wykorzystywała wspomnianą technologię do analizowania słów padających w nagraniach, co ułatwiało słuchaczom znajdowanie audycji poruszających konkretne tematy. Rozwiązanie te mogłoby posłużyć Apple do usprawnienia wyszukiwarki wbudowanej w aplikację Podcast.

Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, Apple nie potwierdziło oficjalnie doniesień na temat swojego nowego zakupu, ograniczając się do stwierdzenia, że firma od czasu do czasu kupuje inne mniejsze przedsiębiorstwa i nie ujawnia związanych z nimi planów. Na oficjalnych stronach Pop Up Archive i Audiosear.ch 28 listopada pojawiła się informacja o zakończeniu działalności.

Źródło: NiemanLab