Od dzisiaj w amerykańskim App Store dostępna jest aplikacja Messenger Kids, będąca specjalną wersją komunikatora Facebooka przeznaczoną dla dzieci.

Aplikacja nie daje dzieciom dostępu do serwisu Facebook, pozwala jednak na komunikację za pomocą Messengera z rodziną i znajomymi. Wszystko to pod czujnym okiem rodzica, w ramach którego konta działa wspomniany dziecięcy komunikator.

Rodzic będzie musiał zainstalować aplikację Messenger Kids na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch swojej pociechy i autoryzować ją logując się na swoje konto, dopiero wtedy będzie mógł utworzyć osobne konto w samym dziecięcym komunikatorze Messenger Kids. Konto takie będzie dostępne tylko dla rodziców i wybranych znajomych (zaakceptowanych przez rodziców). Jeśli dzieci będą chciały dodać swoich kolegów z klasy, będą musiały to zrobić przez swoich rodziców. Ci najpierw będą musieli zostać znajomymi na Facebooku. Co ważne, Facebook zadeklarował, że w dziecięcym Messengerze nie będą pojawiać się reklamy. Rodzice będą mieli też stały dostęp zarówno do wiadomości jak i listy znajomych dziecka w tej aplikacji.

Sam Messenger Kids jest programem o wyraźnie innym, bardziej kolorowym interfejsie użytkownika. Duży nacisk położono w nim nie na same konwersacje tekstowe, które oczywiście są dostępne, ale na rozmowy wideo. Na dziecięcych użytkowników czekają oczywiście różne zestawy naklejek, ramek, emoji i animowanych gifów.

Kwestią własnej oceny pozostawiam czytelnikom to, czy dzieci faktycznie potrzebują Messengera od Facebooka i czy musimy komunikować się z nimi koniecznie przez serwisy społecznościowe?

Messenger Kids w amerykańskim App Store dostępny jest za darmo.