Jak wynika z danych opublikowanych przez firmę Gartner, sprzedaż smartfonów na światowym rynku rośnie. W trzecim kwartale bieżącego roku powiększyła się ona o 3% w porównaniu do tego samego okresu w roku 2016.

Apple znajduje się obecnie na drugim miejscu wśród firm, które sprzedają najwięcej smartfonów, ale w badanym okresie osiągnęło najmniejszy wzrost sprzedaży, który wyniósł zaledwie 0,3%. Wynik ten jest prawdopodobnie spowodowany faktem, że wielu użytkowników wstrzymało się z zakupem nowego iPhone'a do czasu pojawienia się w sprzedaży modelu X, co nastąpiło 3 listopada, więc w czwartym kwartale tego roku.

sprzedazsmartfonow

Z drugiej strony, Apple odnotowało wzrost sprzedaży w Chinach oraz na wschodzących rynkach, między innymi w Indiach, gdzie dużą popularnością cieszą się tańsze modele iPhone'ów.

Globalny udział Apple w rynku smartfonów wzrósł do 11,9%. Liderem jest firma Samsung, która sprzedaje obecnie 22,3% wszystkich smartfonów na świecie. Warto zwrócić uwagę na to, że w pierwszej piątce znajduje się aż trzech chińskich producentów smartfonów.

Źródło: 9To5Mac za Gartner