Firma LEGO zaprezentowała aplikację AR Studio, która dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości „ożywia” tradycyjne zestawy klocków tego duńskiego producenta i łączy je z cyfrowym światem.

Twórcy aplikacji skorzystali z opracowanego przez Apple frameworka ARKit. Jak sami mówią, AR Studio ma być dodatkiem do fizycznych zestawów klocków, a nie ich zamiennikiem.

Wywiadu na temat tej aplikacji udzielił serwisowi Wired Tom Donaldson, wiceprezes LEGO Creative Play Lab. To właśnie członkowie jego zespołu stworzyli tę aplikację.

Firma postrzega klocki jako zabawki, które pomagają rozwijać dziecięcą wyobraźnię, ale zauważyła też, że istnieją dodatkowe narzędzia, które mogą zintensyfikować ten efekt. Rzeczywistość generowana przez aplikację jest dopasowana do fizycznych zestawów klocków i podpowiada w jaki sposób można się nimi bawić. Donladson dodał także, że aplikacja nie generuje jedynie tła dla zestawów, ale trójwymiarowe modele, które wchodzą w interakcję z rzeczywistymi.

Aby uzyskać pełną funkcjonalność AR Studio, wymagane jest urządzenie z systemem iOS wyposażonym w procesor A9 lub nowszy. Obszerną recenzję obejrzeć można w serwisie YouTube na kanale FamilyGamerTV.

Źródło: 9To5Mac