Cyberponiedziałek to pierwszy poniedziałek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. W tym dniu sklepy internetowe organizują wyprzedaże, a ich słupki sprzedaży gwałtownie rosną. Wczoraj firma Adobe opublikowała dane dotyczące zakupów w tym właśnie dniu. Zgodnie z nimi, ostatni cyberponiedziałek to dzień, w którym odnotowano najwyższą wartość sprzedaży online w historii Stanów Zjednoczonych. Konsumenci wydali 6,59 miliarda dolarów.

W porównaniu do roku 2016, sprzedaż w tym dniu wzrosła o 16,8%. Przychody znacznie przekroczyły również te, które wygenerowane zostały podczas tegorocznego czarnego piątku i Święta Dziękczynienia. W tych dniach wyniosły one odpowiednio 5,03 oraz 2,87 miliarda dolarów. Dane pozyskane zostały na podstawie analizy biliona wizyt w 4500 sklepów internetowych za pomocą narzędzi Adobe Sensei oraz Adobe Analytics.

Co ciekawe, produkty Apple znalazły się na szczycie listy najchętniej kupowanych produktów.

Słuchawki AirPods sprzedawały się najlepiej jeśli brać pod uwagę wszystkie kategorie produktów. W kategorii sprzęt elektroniczny, najbardziej popularne były iPady. Na liście znalazły się także: przystawka Google Chromecast, tablety firmy Samsung oraz Nintendo Switch.

Niemal połowa zakupów dokonana została za pośrednictwem urządzeń mobilnych - 39,9% na smartfonach i 7,6% na tabletach. Dochody uzyskane z tych zakupów wzrosły o 39,2% procent w stosunku do poprzedniego roku. Przychody z tych zakupów wyniosły 1,59 miliarda dolarów.

Źródło: MacRumors za Adobe


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019