Najnowsza wersja MacX Video Converter Pro wychodzi naprzeciw użytkownikom oglądającym i nagrywającym filmy w formacie 4K, oferując najszybszą konwersję na rynku tego typu programów.

Filmy w rozdzielczości 4K stają się coraz bardziej popularne, podobnie jak urządzenia, które je wspierają. Na rynku dostępnych jest coraz więcej telewizorów 4K w przystępnej cenie, coraz więcej serwisów wspiera też wideo w tej rozdzielczości bo i coraz więcej smartfonów i kamer pozwala nagrywać filmy dobrej jakości właśnie w 4K. Eksplozja popularności 4K nie powinna dziwić. Filmy w tej rozdzielczości charakteryzują się o wiele wyraźniejszym obrazem o generalnie lepszej jakości.

 MacX Video Converter Pro

Problemem wciąż są różne formaty wspierane przez jedne, a nie wspierane przez drugie urządzenia oraz ogromna liczba filmów w niższych rozdzielczościach, które bez upscalingu wyglądają kiepsko na ekranie 4K. Warto więc zaopatrzyć się w dobre, a najlepiej w najlepsze narzędzie na rynku służące do konwersji filmów w tej rozdzielczości. Tutaj nie ma sobie równych MacX Video Converter Pro - najszybszy konwerter filmów w 4K dla Maca.

Program ten konwertuje filmy 4K w niewspieranych przez Apple formatach MKV, m2TS, oraz te w formatach H.264, DivX, VP9 do tych wspieranych przez urządzenia tej firmy, a więc H.265/HEVC. Może też kompresować duże pliki wideo 4K, zmniejszając ich wielkość nawet o 50% przy zachowaniu tej samej jakości, dzięki czemu łatwiej je przesyłać, strumieniować czy nawet tworzyć ich kopie zapasowe na dyskach lub przenośnych pamięciach. Więcej o kompresować i konwertować filmy 4K w MacX Video Converter Pro możecie przeczytać tutaj.

Narzędzie takie przyda się z resztą nie tylko tym, którzy zaopatrzyli się już w telewizory czy monitory wyświetlające filmy w tej rozdzielczości, ale także tym, którzy posiadają urządzenia z ekranami 2K, a które chcą dostosować filmy do te właśnie rozdzielczości. Co więcej MacX Video Converter Pro pozwala konwertować filmy do formatu obsługiwanego nie tylko przez urządzenia z iOS, ale także te z systemem Android.

 MacX Video Converter Pro

MacX Video Converter Pro konwertuje wideo w rozdzielczości 4K, 2K, UHD oraz oczywiście i niższych. W przypadku tych ostatnich, np. 1080p pozwala na konwersję z upscalingiem, tak by nasz ulubiony film wyglądał dobrze na dużym ekranie.

MacX Video Converter Pro to najszybszy konwerter dostępny obecnie na rynku. Konwersja filmu MKV w rozdzielczości 1920 X 1080 zakodowanego kodekiem H.264 AC3 i trwającego 02:07:222 do formatu MP4 zajmuje jedynie 15 minut, kilkukrotnie szybciej niż w przypadku wykorzystania programu Handbrake. Z kolei w trybie auto copy konwersja jest o 10 razy szybsza niż w normalnym trybie pracy. Możliwe jest to dzięki wsparciu technologii Intel QSV i automatycznego kopiowania H.264.

 MacX Video Converter Pro

To oczywiście nie wszystkie funkcje tego programu. MacX Video Converter Pro pozwala także na pobieranie wideo z serwisu YouTube bezpośrednio na Maca, a także edytować filmy, m.in. kadrować, przycinać, dodawać napisy, znak wodny czy tworząc pokazy slajdów.

 MacX Video Converter Pro

Najnowsza wersja MacX Video Converter Pro potwierdza tylko miejsce na podium tego programu, który od kilku lat jest moim podstawowym narzędziem do konwersji filmów.

 MacX Video Converter Pro

Za darmo, dla czytelników MyApple dostępna jest specjalna wersja MacX Video Converter Pro.

Czytelnicy MyApple mogą także kupić pełną MacX Video Converter Pro w specjalnej cenie 29,95 dolarów. Promocja trwa przez najbliższe 10 dni.