Nokia kojarzy się przede wszystkim z telefonami komórkowymi i smartfonami z serii Lumia oraz spektakularną porażką tej firmy na rynku tych urządzeń, po rewolucji, jaką był iPhone. Nokia to jednak także firma zajmująca się szerzej technologią mobilną, a także jego analizą. Najnowszy jej raport poświęcony jest zagrożeniom, jakie czyhały na urządzenia mobilne w ostatnich trzech kwartałach.

Analitycy Nokii zwracają w ni uwagę na to, że przeważająca większość - bo aż 68,5% - wszelkiego rodzaju malware brało w tym okresie na cel urządzenia z systemem Android i to pomimo podjętych przez Google działań ochronnych przede wszystkim w sklepie z oprogramowaniem Google Play.

Dla porównania aż 27,96% wszystkich zagrożeń czyha na użytkowników komputerów PC z Windows. Jedynie 3,54% zagrożeń dotyczy urządzeń z innymi systemami operacyjnymi, a więc m.in. iPhone'ów, iPadów z systemem iOS.

Źródło: Apple World Today za Nokia


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019