Według ostatnich danych zaprezentowanych przez Tima Cooka, Apple w trzecim kwartale tego roku sprzedało ponad 5 milionów komputerów. Okazuje się, że MacBooki stanowiły ponad osiemdziesiąt procent wszystkich sprzedanych Maców.

Według raportu opublikowanego przez TrendForce, Apple sprzedało prawie 4,5 miliona MacBooków w trzecim kwartale tego roku. Tak wysoka sprzedaż pozwoliła osiągnąć udział w rynku na poziomie 10,2%. Na pierwszym miejscu znalazło się HP z ponad 25-procentowym udziałem. Drugie miejsce przypadło Lenovo, które sprzedało ponad osiem i pół miliona laptopów (20,1% udziału).

Ostatnie miejsce na podium należy do Della, który osiągnał prawie 16-procentowy udział w rynku. Łącznie od lipca do września światowe koncerny sprzedały ponad czterdzieści milionów laptopów. W porównaniu do drugiego kwartały tego roku to wzrost o 6,8 procent.

Zdaniem analityków wysoki poziom sprzedaży laptopów Apple, był możliwy dzięki sporemu zainteresowaniu klientów 12-calowym komputerem oraz MacBookami Pro.

Źródło: 9To5Mac