Mozilla wydała właśnie największą chyba w ostatnich dziesięciu latach aktualizację swojej przeglądarki Firefox. Najnowsza wersja nazywa się Quantum i ma numer 57.

Zdaniem Mozilli przeglądarka Firefox Qunatum jest szybsza i zużywa mniej pamięci niż Chrome. Firma chwali się, że jest to prawdopodobnie najważniejsza aktualizacja tej przeglądarki od wydania jej pierwszej wersji z 2004 roku. We wpisie na blogu Mozilli, przeczytać można, że nowa wersja jest dwa razy szybsza od Firefoksa sprzed sześciu miesięcy. Posiada też całkowicie przebudowany rdzeń wyposażony w całkowicie nową technologię, nowy silnik CSS o nazwie Stylo, a także zupełnie nowy wygląd. Nowy interfejs Firefoksa nosi nazwę Photon.

Firefox Quantum lepiej zarządza też zasobami systemowymi. Najwyższy priorytet dostępu do nich ma zawsze aktualnie aktywna karta przeglądarki.

Mozilla zapowiada też zmiany w interfejsie użytkownika wersji mobilnej Firefoksa, choć tutaj mowa tylko o lifcie. Silnik przeglądarki przynajmniej w wersji dla iOS pozostanie nie zmieniony (wymogi Apple).

Zabieram się za testowanie nowego Firefoksa. Przyznam, że rozstałem się z nim około 7 lat temu na rzecz przeglądarki Chrome, a później Safari. Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o odmienionej przeglądarce Mozilli.

Przeglądarkę Firefox można pobrać ze strony www.mozilla.org.

Źródło: Mozilla Blog


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019