Jubileuszowy model iPhone’a charakteryzuje się między innymi bezramkowym wyświetlaczem. Najnowsze informacje sugerują, że wszystkie przyszłoroczne modele będą miały ekran typu edge to edge.

Zdaniem analityka firmy KGI, Ming-Chi Kuo, Apple w przyszłym roku zaprezentuje trzy telefony. Charakteryzować się będą one między innymi bezramkowym ekranem, kamerą TrueDepth z FaceID oraz brakiem TouchID. 5,8-calowy oraz 6,5-calowy model iPhone'a ma być wyposażony w wyświetlacz OLED, natomiast telefon z 6,1-calowym obszarem roboczym ma mieć ekran typu LCD.

Zagęszczenie pikseli w 6,1-calowym smartfonie ma wynieść około 320 ppi, a jego cena ma zaczynać się od 649 dolarów amerykańskich. W mniejszym smartfonie z ekranem OLED rozdzielczość ma wynieść 1125 x 2436 pikseli co przełoży się na 458 ppi. W największym modelu zagęszczenie ekranu ma wynieść nawet 500 ppi.

Kuo twierdzi, że sprzedaż przyszłorocznych smartfonów nie będzie opóźniona. Ma to być możliwe, dzięki temu, że łańcuch dostaw będzie już odpowiednio przygotowany.

Źródło: Macrumors