Kilka dni temu informowaliśmy Was o aplikacji Notcho, która umożliwia zamaskowanie modułu, w którym umieszczono kamerę True Depth. Okazuje się, że aplikacja nie zostanie usunięta ze sklepu przez Apple.

Big 99679ddb a6ed 4a92 9080 7603eb34dd42

Prawdopodobnie Apple uznało, że aplikacja nie narusza wytycznych dla programistów. Co ciekawe, przedstawiciele firmy z Cupertino początkowo prosili deweloperów, żeby Ci zaakceptowali wycięcie w ekranie i nie tworzyli w swoich aplikacjach obszarów, które by maskowały moduł.

Fragment wytycznych przeznaczonych dla programistów aplikacji dla iPhone'a X:

Don't mask or call special attention to key display features. Don't attempt to hide the device's rounded corners, sensor housing, or indicator for accessing the Home screen by placing black bars at the top and bottom of the screen.

Wcześniej Apple usuwało z AppStore aplikacje, które według firmy naruszały ustalone wytyczne. Warto przypomnieć, że w tym roku ze sklepu z aplikacjami wyrzucono program Finder for AirPods, służący do lokalizowania zagubionych słuchawek.

Coraz więcej użytkowników twierdzi, że po krótkim czasie obcowania z telefonem, wycięcie w ekranie telefonu wcale im nie przeszkadza. Pomimo tego, że początkowo podchodzili bardzo sceptycznie do tematu.

Źródło: TheVerge