Po testach porównawczych baterii przyszedł czas na porównanie głośności z jaką grają głośniki w nowym iPhonie X oraz te w iPhonie 8 Plus. Swój prosty test przeprowadził serwis AppleInsider.

Polegał on na prostym odgrywaniu po kolei poszczególnych utworów na iPhonie X i iPhonie 8 Plus ustawionych w tym samym punkcie, za pomocą tego samego mikrofonu. Brakuje mi tutaj wykorzystania lepszego narzędzia pomiarowego, które mierzyłoby natężenie dźwięku i pokazywało jego wartość w decybelach.

Trudno uznać poniższe wideo za miarodajny materiał porównawczy, ale mimo to słychać wyraźnie różnicę. Dźwięk w przypadku iPhone'a X jest bardziej osadzony i spójny, słychać wyraźnie więcej średnich i niskich tonów. Z kolei dźwięk wydobywający się z iPhone'a 8 Plus jest trochę szerszy, ale i bardziej hałaśliwy. Zdaniem serwisu AppleInsider jest też nieznacznie głośniejszy, trudno jednak ocenić to na podstawie poniższego wideo.

AppleInsider przeprowadził też drugi test porównawczy głośników iPhone'a X z głośnikiem w Galaxy Note 8. W tym wypadku różnica na korzyść iPhone'a X jest wyraźna. Moim zdaniem jednak trudno porównywać urządzenie grające w stereo, z tym grającym w mono.

Źródło: AppleInsider