Popularny klient Twittera dla iOS i macOS - Tweetbot - doczekał się aktualizacji, która przynosi możliwość tworzenia i wysyłania wiadomości liczących do 280 znaków.

Obie wersje programu doczekały się jednoczesnej aktualizacji, która pozwala korzystać z nowej funkcji Twittera, udostępnionej wczoraj wszystkim użytkownikom.

Dzięki niej można teraz tworzyć tweety dwa raz dłuższe niż dotychczas. Warto przypomnieć, że ograniczenie do 140 znaków w wiadomościach na Twitterze wiązało się z możliwością wysyłania ich za pośrednictwem specjalnej bramki SMS. Chodziło o to, by pozostałe znaki w wiadomości tekstowej wysyłanej z komórki przeznaczone były bezpośrednio do obsługi wiadomości przez wspomnianą bramkę. Obecnie, w czasach powszechnej dostępności mobilnego internetu, a także publicznych punktów dostępowych i taniego, czy wręcz bezpłatnego roamingu w Unii Europejskiej, wysyłanie tweetów przez SMS nie ma już sensu.

W przeciwieństwie do oficjalnych aplikacji Twittera w Tweetbocie zamiast wskaźnika w postaci pierścienia użytkownik znajdzie klasyczny licznik znaków, który pokazuje ich jeszcze można wprowadzić.

Okienko wprowadzania wiadomości w Tweetbocie dla Mac.

Aktualizacja Tweetbota dla macOS przyniosła także ukrywanie tweetów wysłanych przez użytkowników zablokowanych, które dotąd pojawiały się w odpowiedzi na tweety innych osób czy w wynikach wyszukiwania.

Tweetbot 4 dla iOS w App Store w cenie 23.99 zł.

Tweetbot dla macOS w Mac App Store w cenie 47,99 zł.