Jak wynika z postów publikowanych w serwisie Reddit, niektórzy właściciele iPhone'ów X skarżą się na problemy dotyczące ich nowych smartfonów, które spowodowane mogą być wadami produkcyjnymi.

Big 9f7d9923 47d4 461d 8067 8b201c929913

Jeden z użytkowników Reddita skarży się na pęcherzyki powietrza, które pojawiają się wokół ekranu smartfona tuż przy jego krawędziach. Co prawda, pęcherzyki znikają po naciśnięciu na nie, ale wracają po 10-15 minutach.

Problem dotyczy prawdopodobnie przeźroczystej warstwy kleju, która łączy ekran OLED z wierzchnią warstwą szkła. Jednym z etapów produkcji tych smartfonów jest mechaniczne usuwanie tego powietrza, więc może to być wada wynikająca z nieprawidłowego przebiegu tego procesu.

Inny użytkownik ma problem z powłoką oleofobową, która pokrywa wierzchnią warstwę ekranu. Dolna połowa ekranu jest bardzo podatna na brudzenie się. Widać na niej smugi oraz odciski palców. W przeciwieństwie do poprzedniego problemu, ten jest odosobnionym przypadkiem.

iPhone X

Kilku innych użytkowników narzeka też na pojawianie się zjawiska zmiany koloru wyświetlanego obrazu. Zdarza się to zazwyczaj podczas wyświetlania ciemnych kolorów przy minimalnej jasności ekranu. Podczas szybkiego przewijania zauważyć można rozmywanie się obrazu objawiającego się pojawianiem „czerwonego cienia”. Nie wiadomo jednak czy jest to wada produkcyjna czy standardowe problem dotyczący paneli typu OLED.

Warto przypomnieć, że Apple opublikowało ostatnio informację na temat działania ekranu OLED, w który wyposażony został iPhone X i związanych z nim „standardowych” problemów.

Źródło: iDownloadBlog