Premiery nowych modeli telefonów to zwykle świetna okazja do porównań z produktami konkurencji. Popularne są testy, w których porównywana jest szybkość otwierania aplikacji na najnowszych iPhone'ach i smartfonach Samsunga z serii Galaxy S i Note. Jeden z ostatnich testów porównawczych dotyczył długości pracy na baterii.

Youtuber Mrwhosetheboss wziął na warsztat iPhone'a X, iPhone'a 8 Plus, smartfona OnePlus 5 oraz Galaxy Note'a 8 i poddał je intensywnym testom polegającym na powtarzanych wielokrotnie benchmarkach Antutu i Geekbench, szukaniu punktu ostrzenia przez kamerę, nagrywaniu wideo, odtwarzaniu filmów w aplikacje YouTube, a także uruchomieniu kilku popularnych, ale mających duży apetyt na energię gier.

Okazało się, że najszybciej energię zgromadzoną w baterii zużywał iPhone 8 Plus. Rozładował się on już po 4 godzinach i 26 minutach testu. Niezbyt lepiej wypadł Galaxy Note 8, który rozładował się po 4 godzinach i 35 minutach. Na drugim miejscu znalazł się iPhone X z wynikiem 5 godzin i 2 minuty. Kilkanaście minut dłużej pracował OnePlus 5, który zwyciężył w tym porównaniu.

Zobaczcie sami: