Eksperci z serwisu DisplayMate, znanego w wiarygodnej i surowej oceny wyświetlaczy, wzięli na warsztat ekran w iPhonie X i poddali różnego rodzaju wymagającym testom. Ich zdaniem urządzenie to wyposażone jest w najbardziej innowacyjny i najbardziej wydajny ekran wśród wszystkich smartfonów.

Zdaniem ekspertów z DisplayMate wyświetlacz iPhone'a posiada niemal podręcznikową kalibrację i wydajność. Ekran w iPhonie X - w ich ocenie - ustanowił nowy rekord wydajności i charakteryzuje się rekordową dokładnością kolorów (prawdopodobnie jest to najlepszą nie tylko wśród smartfonów, ale także monitorów i telewizorów w tym tych UHD), rekordową jasnością i wydajnością przy dużym natężeniu światła otoczenia, najwyższą jasnością wśród wszystkich ekranów OLED stosowanych w smartfonach, najwyższym kontrastem oraz najmniejszym odbijaniem światła otoczenia.

Zdaniem DisplayMate zmiana kolorów przy patrzeniu na ekran pod kątem jest stosunkowo niewielka. Apple niedawno wydało oświadczenie, w którym zapewnia, że jest to normalne zachowanie ekranów OLED.

Źródło: DisplayMate