Chwilę po Chińczykach, którzy proces rozbierania iPhone'a X na części pierwsze zarejestrowali na wideo, swoją analizę tego, co siedzi w środku urządzenia rozpoczęli technicy z serwisu iFixit.

Jak już wspominaliśmy, w środku znalazła się złożona z dwóch osobnych ogniw bateria o kształcie litery L. iFixit zwrócił także uwagę na płytę główną, którą cechuje niebywały wręcz stopień miniaturyzacji, która zajmuje wyraźnie mniej miejsca niż płyta główna w iPhonie 8 Plus.

Zmniejszenie rozmiarów tego elementu było możliwe, poprzez złożenie go na pół, dzięki czemu poszczególne układy znajdują się po obu jego stronach. W rzeczywistości bowiem, po rozłożeniu, płyta główna jest aż o 35% większa od płyty głównej w iPhonie 8 Plus.

Analiza wnętrza iPhone'a X przez iFixit dała też odpowiedź na pytanie dlaczego Apple zdecydowało się na umieszczenie obu obiektywów tylnej kamery w pionie. Musiało znaleźć się w nim miejsce na cały dużych rozmiarów moduł Face ID.

Szczegółowa analiza poszczególnych elementów oraz dokumentacja fotograficzna procesu rozbiórki iPhone'a X dostępna jest w serwisie iFixit.