Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Consumer Intelligence Research Partners, komputery Mac to najczęściej kupowane urządzenia w amerykańskich sklepach firmowych Apple.

W okresie od października 2016 do września 2017 roku około 40% wszystkich sprzedanych Maców stanowiły komputery nabyte bezpośrednio od Apple - w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym.

Sklepy Apple Store powstały w 2001 roku, kiedy to firma z Cupertino znana była jeszcze jako Apple Computer. Wtedy to Maki były jednym z głównych produktów w portfolio tej marki.

Co więcej, w badanym okresie jedynie 20% wszystkich sprzedanych iPadów i tylko 10% iPhone'ów kupionych zostało w bezpośrednio od Apple.

sprzedaż Apple

Wyniki tych badań wydają się dość zaskakujące. W Stanach Zjednoczonych działa wielu resellerów, którzy często oferują bardziej atrakcyjne ceny Maców niż te, które znane są z salonów firmowych Apple.

Najwięcej iPhone'ów sprzedają operatorzy sieci komórkowych. Niemal 80% tych urządzeń trafiło do swoich właścicieli za pośrednictwem Verizona czy AT&T. To nie powinno dziwić. Za iPhone'a zakupionego u operatora płaci się w ratach, a dodatkowo w cenie wliczone są usługi oferowane przez te firmy.

Źródło: MacRumors