3 listopada na całym świecie, także i w Polsce rozpocznie się sprzedaż iPhone'a X, najnowszego urządzenia z całej serii, radykalnie różniącego się od pozostałych modeli. Tego dnia jednak może nie starczyć go dla wszystkich zainteresowanych.

O tym, że sprzedaż iPhone'ów 8 i 8 Plus jest wyraźnie niższa właśnie ze względu na bliską premierę iPhone'a X pisaliśmy wczoraj. Wiele osób nie zdecydowało się na kupno urządzenia, które mimo bardzo szybkiego procesora, udoskonalonych aparatów i funkcji ładowania indukcyjnego, jest tylko wersją rozwojową linii iPhone'ów zapoczątkowanej przez modele 6 i 6 Plus. Czekają na iPhone'a X. Jeśli przewidywania firmy KGI okażą się trafne, wielu z nich może jednak 3 listopada odejść z kwitkiem.

W wydanym dzisiaj raporcie Ming-Chi Kuo - analityk firmy KGI - przewiduje, że w dniu premiery na runku znajdzie się jedynie od 2 do 3 milionów iPhone'ów X. Tyle urządzeń ma być gotowych na premierę i przedsprzedaż. Ta stosunkowo niewielka ilość spowodowana jest problemami z produkcją tego urządzenia. Największe trudności sprawiać mają giętkie płytki drukowane anteny oraz kamery szerokokątnej. Wcześniej twierdził on, że największe problemy sprawiała kamera TrueDepth. Uważa on jednak, że zostały one już rozwiązane.

Źródło: AppleInsider