Sąd Rejonowy dla Wschodniego Dystryktu Teksasu odrzucił niedawno wnioski Apple w sprawie toczącego się od dłuższego czasu sporu z firmą VirnetX. Jego przedmiotem jest naruszenie przez firmę z Cupertino należących do tego trolla patentowego rozwiązań podobnych do usługi FaceTime.

Po ponownym rozpatrzeniu tej sprawy, sąd zdecydował, że Apple musi zapłacić swojemu oskarżycielowi niemal 440 milionów dolarów. W związku z przedłużającym się sporem sądowym, stawki opłat licencyjnych na rzecz firmy VirnetX zostały zwiększone.

Apple zapłacić musi 1,2 dolara za każde urządzenie, które nielegalnie wykorzystuje rozwiązania opatentowane przez VirnetX. Face Time to usługa dostepna za pośrednictwem większości obecnie oferowanych produktów firmy z Cupertino. Kwota odszkodowania uwzględnia także koszty sądowe oraz należne odsetki.

To nie pierwszy raz gdy Apple przegrywa batalię sądową z firmą VirnetX. Niemal dokładnie rok temu, sąd orzekł 302 miliony dolarów na rzecz VirnetX. Warto dodać, że proces ten toczy się od 2010 roku.

Rzecznik Apple potwierdził, że planowane jest już odwołanie od opisywanego wyroku.

Źródło: MacRumors


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019