Jak wynika z danych opublikowanych przez firmę Piper Jaffray, wśród amerykańskich nastolatków popularność iPhone'ów wzrasta nieprzerwanie od wiosny 2014 roku.

78% respondentów korzysta właśnie ze smartfonów produkowanych przez firmę Apple. To o dwa punkty procentowe więcej niż wiosną tego roku. Co więcej, aż 82% badanych twierdzi, że ich kolejnym smartfonem będzie iPhone.

Apple

Wzrost zainteresowania może być związany z nadchodzącą premierą jubileuszowego smartfona Apple, który zdecydowanie wyróżnia się wśród wszystkich modeli tych urządzeń.

Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszy się Apple Watch. Tylko 17% badanych planuje kupić to urządzenie. Co prawda, w porównaniu do wiosny tego roku jest to wzrost o 4 punkty procentowe, ale to nadal mniej niż jedna piąta potencjalnych klientów.

Apple

Ankietowani zapytani zostali także o serwisy oferujące muzykę na żądanie. Na pierwszym miejscu znalazł się serwis YouTube, na drugim Spotify, a na trzecim Apple Music. Usługa oferowana przez firmę z Cupertino to obecnie 17% rynku.

Apple

Badanie obejmowało 6100 nastolatków i przeprowadzone zostało w 44 amerykańskich stanach. Średnia wieku respondentów to 15,9 lat.

Źródło: MacRumors za BusinessWire