Apple poleciło pracownikom Genius Bar oraz autoryzowanym serwisom, by oferowali swoim klientom, darmową naprawę baterii w 15-calowych MacBookach Pro z połowy 2012 oraz z początku 2013 roku. Jeżeli klient będzie chciał skorzystać z programu naprawy, będzie musiał poczekać do 25 listopada tego roku.

Big 4b63b56d 95d0 49d9 a7e9 c0fd9cc1937d

Osoby, które nie chcą czekać, mogą skorzystać z płatnej wymiany części. Wiąże się to z opłatą w wysokości 199 dolarów amerykańskich, 199 funtów brytyjskich, 259 dolarów kanadyjskich.

W celu sprawdzenia czy dany MacBook wstępnie kwalifikuje się do programu wymiany baterii, należy kliknąć w logo Apple w lewym górnym rogu ekranu, wybrać Ten Mac, Raport systemowy, Zasilanie i sprawdzić czy nie wyświetla się informacja, że bateria wymaga serwisu Serwis baterii. Ostateczna decyzja o wymianie baterii, zostanie podjęta w punkcie obsługi, po sprawdzeniu komputera przez pracownika serwisu. Dopuszczalne są naprawy uszkodzonych, zużytych i spuchniętych baterii.

Program naprawy nie dotyczy pozostałych modeli Macbooków - MacBook 12", MacBook Air, MacBook Pro 13".

Należy pamiętać, że Apple nie oferuje już wymiany starszych Macbooków Pro na nowsze modele, w cenie pogwarancyjnej naprawy baterii, jak miało to miejsce w okresie od drugiego marca do 25 lipca z powodu braku części potrzebnych do naprawy.

Źródło: Macrumors.

Grafika: iFixit