O składnych smartfonach, z giętkim i co ważne nie łamiącym się ekranem OLED, mówi się od kilku lat. Dotąd jednak nie wyszyły one poza fazę urządzeń czysto koncepcyjnych. Zdaniem południowokoreańskiego serwisu The Investor, nad tego typu urządzeniem pracować ma wspólnie z LG także Apple.

W LG powstać miał specjalny zespół, którego zadaniem jest stworzenie na zamówienie Apple składanego ekranu OLED, który znajdzie się w jednym z przyszłych modeli iPhone'ów. Z kolei LG Innotek ma pracować nad specjalną giętką płytką drukowaną dla tego urządzenia. Produkcja takiego iPhone'a ruszyć ma w 2020 roku.

Jednym modelem smartfona Apple, który obecnie posiada ekran OLED jest iPhone X. Jego premiera zaplanowana jest na początek listopada. Wyświetlacze tego typu dostarczać ma Apple Samsung. Ten południowokoreański producent zaprezentował swój koncept składanego smartfona już w 2014 roku. W tym samym czasie powstać miał prototyp składanego smartfona LG. Wiadomo też, że także Apple pracowało nad tego typu urządzeniem. W ubiegłym roku otrzymało patent na urządzenie mobilne ze składanym ekranem, a osiem miesięcy temu patent na elastyczny ekran.

Źródło: The Investor

Obrazek: iDropNews