4 października 2011 roku podczas konferencji Apple zaprezentowało między innymi odświeżonego iPoda Nano, iPoda Touch, funkcję Find My Friends oraz iPhone'a 4s z asystentem głosowym Siri.

Big c3351079 c182 4728 bb88 3958041ac836

Początkowo Apple promowało Siri jako narzędzie, które pozwalało między innymi na wysyłanie wiadomości tekstowych, planowanie spotkań, sprawdzanie pogody, wykonywanie połączeń telefonicznych z wykorzystaniem komend głosowych.

Siri rozumiała również kontekst wypowiedzi, dzięki czemu można było przemawiać w sposób naturalny. Po wywołaniu asystenta, wystarczyło powiedzieć „przypomnij mi, żeby zadzwonić do mamy po powrocie do domu", aby Siri ustawiło przypomnienie.

Należy pamiętać, że Apple nie stworzyło Siri. W 2010 roku w App Store pojawiła się aplikacja o nazwie Siri, która została dostrzeżona przez Apple i dwa miesiące po wprowadzeniu oprogramowania do sklepu, firma z Cupertino potwierdziła zakup firmy Siri, która była odpowiedzialna za stworzenie asystenta głosowego. Sama aplikacja została usunięta ze sklepu App Store ponad rok później, gdy Apple zaprezentowało wbudowanego asystenta głosowego w swój mobilny system iOS.

Początkowo Siri dostępna była jedynie na iPhone'ach, aby z czasem trafić do praktycznie wszystkich urządzeń Apple, począwszy od iPodów kończąc na smart głośniku HomePod, który trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Niestety przez ostatnich sześć lat Siri nie nauczyła się języka polskiego i nie wiadomo czy w najbliższym czasie sytuacja ulegnie zmianie.