Jak donosi serwis TechCrunch, Facebook testuje swoją własną technologię rozpoznawania twarzy. Ma ona służyć do odzyskiwania dostępu do tego serwisu społecznościowego w przypadku zablokowania do niego dostępu lub pierwszego logowania podczas zagranicznej podróży. Ci, którzy znają proces weryfikacji tożsamości za pośrednictwem rozpoznawania znajomych na zdjęciach wiedzą, że nie jest to przyjazne dla użytkownika narzędzie.

Nowa funkcja może być szczególnie użyteczna w przypadku, gdy użytkownik nie ma możliwości otrzymania wiadomości uwierzyelniającej jego tożsamość.

Badacz mediów społecznościowych o pseudonimie Devesh Logendran udostępnił zrzut ekranu ze smartfona z systemem Android, na którym widać uruchomioną funkcję rozpoznawania twarzy.

Facebook

Redaktorzy z serwisu TechCrunch otrzymali oficjalne potwierdzenie od przedstawicieli firmy Facebook, że taka funkcja jest obecnie testowana.

Funkcja udostępniona została niewielkiej liczbie osób. Jeśli pierwsze testy przebiegną pozytywnie, to zostanie ona udostępniona szerszemu gronu.

Źródło: TechCrunch