Niski poziom przyjęcia nowych modeli iPhone’ów
Jak wynika z danych opublikowanych przez firmę Localytics, iPhone'y 8 i 8 Plus nie pobiły rekordu sprzedaży w ciągu pierwszych trzech dni od rynkowego debiutu. Cieszą się one mniejszym zaineresowaniem niż poprzednie modele tych smartfonów.
 
    
    
    
  W pierwszy weekend nowe iPhone'y stanowiły zaledwie 0,7% wszystkich modeli smartfonów Apple. Warto dodać, że nieco większym powodzeniem cieszył się model z ekranem o przekątnej 5,5 cala. Dla porównania, zeszłoroczne modele mogły pochwalić się otwarciem na poziomie 1,2%.

Dane te uzyskane zostały na podstawie urządzeń, na których zainstalowano jedną z 37 tysięcy aplikacji zintegrowanych z pakietem Localytics SDK.

Analitycy z Localytics zbadali także poziom przyjęcia systemu iOS 11 w okresie pierwszych sześciu dni od jego premiery. Wynosi on 22%, mniej niż w przypadku poprzednich wersji tego systemu.

Źródło: Localytics
 
 
 
 
